Вище професійне училище №11 м.Вінниці
Вище професійне училище №11
м.Вінниці
Вище професійне училище №11 м.Вінниці

ІСТОРІЯ УЧИЛИЩА

2 січня 1971 року за наказом Держпрофобра було створено філію Вінницького ПТУ №4 - технічне училище №3. З цього моменту і веде свій початок історія Вінницького ВПУ №11. Училище готувало монтажників-вакуумників та складальників мікросхем для ВО "Жовтень".
Колектив минулих літ З 1 вересня 1979 року в училищі починається підготовка кваліфікованих зварювальників для ВО "Жовтень", яке надалі і стає базовим підприємством-замовником для нашого училища. ВО "Жовтень" починає будівництво навчального приміщення, майстерень та гуртожитку для підшефного училища.
У 1980 році будівництво комплексу завершується і, згідно наказу Держпрофобра від 11 квітня 1980 року створюється Вінницьке ПТУ-11. Училище готує кваліфікованих працівників для ВО "Жовтень", до вищеназваних спеціальностей додаються - токар, слюсар із ремонту та обслуговування промислового обладнання та електромонтер із ремонту та обслуговування промислового обладнання, а згодом - секретар-друкарка.
У 1987 році з метою оптимізації навчально-виробничого процесу на базі ПТУ-11 створюється учбово-виробниче об'єднання "Електрон" з окремим штатом працівників. Якщо раніше учні проходили виробничу практику на радіоламповому заводі, то з моменту створення "Електрону" безпосередньо у виробничих майстернях учні виготовляли продукцію для базового підприємства. Перш за все це були лампи 1Ц21П, дитячі електричні іграшки та інше.
У 1988 році Вінницьке ПТУ №11 посіло третє місце серед професійно-технічних закладів радіоелектронної галузі Радянського Союзу.
З 1991 року починається підготовка з нових, конкурентноспроможних професій, як зокрема, слюсар-електрик з ремонту побутової техніки, радіомеханік з ремонту телерадіоапаратури.
З квітня 1993 року училище починає активну співпрацю з науково-виробничим об'єднанням "Технологія та електротехніка". Результатом цієї співпраці був випуск більш ніж 2 тис. телевізорів чорнобілого зображення ТЕЛ-1 і ТЕЛ-2.
З 1995 року починається підготовка кваліфікованих робітників із професій: секретар-керівника, оператор ЕОМ, а згодом і оператор комп'ютерного набору.
У 1997 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів" та згідно відповідного наказу Міністерства Освіти України училище реорганізовано шляхом об'єднання ПТУ-11 з ПТУ-16 у професійно-технічне училище №11 м. Вінниці. На посаду директора призначений Бевх Михайло Григорович.
З 1999 році розпочинається підготовка кваліфікованих робітників з професії "Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин".
Починаючи з 1993 року налагоджено тісну співпрацю училища з центром зайнятості, в результаті якої училищем лише за останній рік було перекваліфіковано 256 працівників, що дало також змогу заробити близько 80 тис. позабюджетних коштів.
В училищі створено новітні компьютерні класи, спеціалізовану майстерню для підготовки секретарів керівника. В перспективі - створення бізнес-класу. Училище має локальну комп'ютерну мережу, та є користувачем Інтернету.
Підприємствами-замовниками робітничих кадрів на сьогоднішній день є:
Вінницький обласний технічно-торгівельний центр "Славутич-сервіс", Завод "Ремпобуттехніка", ТОВ "Альпарі", Обласне управління побутового обслуговування населення, Вінницької облдержадміністрації, Вінницький авіазавод, Вінницький електротехнічний завод, Державна служба зайнятості, АТ "Вінниччина-авто", Фірма "Контакт-ЛТД" АТП №№ 10556, 10529, 10554.
За роки існування наше училище випустило 21 тисячу кваліфікованих працівників. Біля 25% з них продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах.
Для забезпечення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів училище має: навчальний корпус загальною площею 2809,1 м, де знаходяться навчальні кабінети, навчально-виробничі майстерні площею 1082 м, їдальня на 300 місць, спортивний, тренажерний та актовий зали.
Комп'ютерні класи училища оснащені комп'ютерами типу Celeron-700, Celeron-1,6, Celeron-2,0, Pentium-160, Pentium-200, Pentium II, Pentium III.
В училищі працюють бібліотека і читальний зал. Учні мають можливість самостійно опрацьовувати додатковий матеріал, читати художню літературу. Є можливість відвідувати гуртки технічної творчості, гурток поглиблення комп'ютерних знань "Афіна". В училищі працюють спортивні секції: волейбол, баскетбол, футбол, настільний теніс, бокс. Працюють гуртки художньої самодіяльності: вокальний ансамбль, танцювальний, агітаційна бригада та багато інших.
Приміщення і споруди училища обладнані відповідно до діючих нормативів та санітарних норм та експлуатуються згідно вимог охорони праці, правил пожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм.
18 серпня 2000 року училищу присвоєно статус Вищого.
У 2003 році училище отримує ліцензію і розпочинає підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності "Діловодство".
У 2004, 2009, 2015 роках спеціальність "Діловодство" акредитована за І рівнем акредитації.