Вище професійне училище №11 м.Вінниці
Вище професійне училище №11
м.Вінниці
Вище професійне училище №11 м.Вінниці

Професійна освіта в Канаді

Серед канадських навчальних закладів є як державні, так і приватні. Освіта в Канаді відрізняється високою якістю, програми, які забезпечують навчальні заклади, приблизно однакове. А ось зміст навчальних програм в тій чи іншій провінції може дещо відрізнятися, оскільки за конституцією Канади питання освіти знаходяться в компетенції місцевої влади.

КОЛЕДЖІ КАНАДИ У Канаді налічується близько 175 державних і приватних коледжів. У системі професійної освіти навчається близько 300 тис. чоловік. За якістю навчання стежать представники асоціації АССС (Асоціація канадських коледжів спільноти). Канадські коледжі підрозділяються на суспільні (Коледжі), технічні (технічні інститути) і коледжі системи CEGEP.

Основне завдання коледжів - готувати професійні кадри для промисловості та бізнесу. Зокрема, технічні коледжі - це щось на зразок украънських професійно -технічних училищ, студенти яких за короткий термін отримують якусь професію. Зазвичай в коледжі навчаються два роки, і велика частина навчального часу проходить не в аудиторіях, а в лабораторіях і майстернях. По закінченні студентів чекають сертифікати й професійні дипломи. Громадські коледжі Канади пропонують академічні програми, що є містком між середньою школою та університетом.

У 18 з них діють програми співпраці з університетами на отримання бакалаврського ступеня. Випускники такого коледжу зараховуються відразу на другий курс університету - партнера. При багатьох коледжах створені відділення для навчання іноземців англійській мові як іноземній (ESL). Вимоги до вступників залежать від спеціалізації коледжу . Зазвичай необхідно пред'явити атестат про середню освіту і здати тестTOEFL з результатом 450-500 балів.